Q20/GY8/120V/12PK SUNLITE
Q20/GY8/120V/12PK SUNLITE
Mouse over the image to zoom.
Double-tap and hold to zoom.
Click to Enlarge
Q20/GY8/120V/12PK SUNLITE
Product Code:
40634-SU
Specifications
12 Pack
20 Watts
Eq Wattage
3200K
120 Lumens
True
120 Volts
GY8 Base
See all specs
Specifications
General Characteristic
Bulb Shape:
Bi-Pin
Nanometer:
ANSI Code:
Average Rated Hours:
2000
Bulb Finish:
Clear
Base:
2-Pin All Glass
Ingress Protection:
Dimmable:
True
Dimming Type:
Electrical Characteristic
Amps:
Watts:
20
Volts:
120
Equivalent Wattage:
LED Chip Manufacturer:
Power Factor:
Temperature:
Filament:
Lighting Characteristic
Lumens Brightness:
120
CRI:
100
Emitted Color:
Bright White
Color temperature kelvin:
3200K
Beam Angle:
Coating:
UV Protected
Product Dimensions
Mol:
1.7
Diameter inches:
0.535"
Item Dimension:
(W) (H) (D)
Package Dimension:
(W) 3.200 (H) 2.900 (D) 3.900
Package Weight (Pounds):
Size:
Item Weight (Pounds):
Product Data
Case Unit Rate:
Pack Size:
12
Item UPC:
Warranty Years:
Package Type:
Box
Additional Features
Safety Rating Mark:
UL rated enclosed fixtures:
Safety Rated for USA:
Safety Rated for USA:
DLC Classification:
Rohs Compliant:
Mercury Free:
CE Certified:
More Information
Shape:
Use location:
Connect to View Price
Q20/GY8/120V/12PK SUNLITE
Q20/GY8/120V/12PK SUNLITE
Q20/GY8/120V/12PK SUNLITE
Download Files
Spec Sheet
Your Browsing History
List of suggested products: Your Browsing History.
EXT/B Q50MR16/NSP 12V BLUE LENS SUNLITE
Code:
66085-SU
Q35/GY6.35/120V/12PK SUNLITE
Code:
Q20 GY8 120V LONG SUNLITE
FTB Q20MR11/NSP10 12V SUNLITE
JCR 10MR11 6V LENS SUNLITE