Q150T3/78MM/CD2 CL SHORT 78MM SUNLITE
Mouse over the image to zoom.
Double-tap and hold to zoom.
Click to Enlarge
Product Code:
03414-SU
Specifications
2 Pack
150 Watts
Eq Wattage
3200K
1950 Lumens
1
120 Volts
R7s Base
See all specs
Specifications
General Characteristic
Bulb Shape:
T3
Nanometer:
ANSI Code:
Average Rated Hours:
1500
Bulb Finish:
Clear
Base:
Recessed Single Contact
Ingress Protection:
Dimmable:
1
Dimming Type:
Electrical Characteristic
Amps:
Watts:
150
Volts:
120
Equivalent Wattage:
LED Chip Manufacturer:
Power Factor:
Temperature:
Filament:
Lighting Characteristic
Lumens Brightness:
1950
CRI:
100
Emitted Color:
Bright White
Color temperature kelvin:
3200K
Beam Angle:
Coating:
Product Dimensions
Mol:
3.06
Diameter inches:
4.21"
Item Dimension:
(W) 4.210 (H) 3.060 (D) 4.210
Package Dimension:
(W) 0.500 (H) 6.375 (D) 3.750
Package Weight (Pounds):
Size:
78mm
Item Weight (Pounds):
Product Data
Case Unit Rate:
Pack Size:
2
Item UPC:
Warranty Years:
Package Type:
Card
Additional Features
Safety Rating Mark:
UL rated enclosed fixtures:
False
Safety Rated for USA:
False
Safety Rated for USA:
DLC Classification:
Rohs Compliant:
Mercury Free:
True
CE Certified:
More Information
Shape:
Mini-Tube
Use location:
Connect to View Price
Download Files
Spec Sheet
Your Browsing History
List of suggested products: Your Browsing History.
DWY/FAB 650T4 R7s 120V SUNLITE