(Assy.) SF/ST/LN/24/MW/83S/MV/WH/BLS 24" Linear Strip Light, Selectable CCT and Wattage with Bi-Level Sensor
Mouse over the image to zoom. Double-tap and hold to zoom.
Product Code: 85621-SU
Specifications
General Characteristic
Base:
Average Rated Hours: 50000
Dimmable: 1
Dimming Type: 0-10V Low Voltage
Dimming Percentage: 10-100%
Fixture Material: Steel
Lens Material: Polycarbonate
Lens Finish: White
Application: Commercial, Industrial, Residential
Electrical Characteristic
Watts: 15/20/25
Volts: 120-277
Equivalent Wattage: 2-T8
LED Chip Manufacturer:
Power Factor: .9
Temperature: -4°F - 120°F
Lighting Characteristic
Lumens Brightness: 2060/2742/3167
Color Rendering Index (CRI): 80
R9 Rating:
Emitted Color: CCT Selectable
Color Temperature Kelvin: 35K/40K/50K
Beam Angle: 140x110
Product Dimensions
Size: 24"
Item Dimension: (W) 2.61 (H) 2.65 (D) 23.94
Package Dimension: (W) (H) (D)
Package Weight:
Canopy Width In:
Cord Length:
Product Data
Case Unit Rate: 6.000000
Item UPC: 653703856216
Warranty Years: 5
Additional Features
Safety Rating Mark: ETL - Damp Location
Motion Sensor: 1
Photocell: 0
Safety Rated for USA: 1
Safety Rated for Canada: 1
DLC Approved: True
DLC Classification: S-4FPTN6, S-8UOHVT
ROHS Compliant: 0
Mercury Free: 0
IC Rated: 0
More Information
Shape: Linear
Number Of Lights:
Mounting: Surface
Fixture Technology: Integrated LED
Use Location: Indoor
Connect to View Price
You May Also Be Interested In
List of suggested products: You May Also Be Interested In.
SF/ST/LN/EB End to End Bracket for SF/ST/LN
SF/PC/LN/1W Photocell 1W IR Filtered
SF/BLS/LN/RMT Remote Control for Bi-Level Motion Sensor 85632-SU
SF/ST/LN/SK Suspension Kit for SF/ST/LN V-hook and Chain
SF/EM/LN/4W 4W EM Driver Quick Connect